0530 100 9085

Mesane Kanseri

Mesane kanseri sebepleri, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası süreç ile ilgili faydalı içerikleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Mesane Kanseri

Mesane kanseri ameliyatı, mesane kanserinin tedavisi için en sık başvurulan yöntemdir.

Mesane kanseri veya mesane tümörünün sebepleri, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası süreç ile ilgili faydalı içerikleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Mesane Kanseri Nedir?

Mesane kanseri, dünya genelinde yılda yüz binlerce yetişkini etkileyen ve en yaygın olarak görülen kanser türlerindendir. Mesane kanseri erkeklerde kadınlarda olduğundan daha sık görülür ve her yaşta olabileceği gibi genellikle yaşlı yetişkin bireyleri etkiler.

Mesane kanseri, mesanenizin –alt karın bölgesinde bulunup idrarı depolayan içi boş kaslı organ- iç kısmını döşeyen hücrelerde başlar. En yaygın olarak mesanede görülmesine rağmen, aynı kanser türü idrar yolu boşaltım sisteminin diğer bölümlerinde de ortaya çıkabilir.

Mesane kanserinin özellikle dolaşım sistemi aracılığıyla karaciğere, akciğere ve kemiklere yayılım göstermesi, bunun yanında lenf bezlerinde de tümör oluşumuna neden olabilmektedir. Bu durum mesane kanseri hastalarında genellikle görülebilen bir komplikasyondur.

Mesane Kanseri
Mesane Kanseri Ameliyatı

Mesane Kanseri Ameliyatı

Sistoskopide mesane kanseri tespit edilen hastalara yine idrar yollarından girilerek TUR-mesane denilen operasyon yapılır. En bilindik mesane kanseri ameliyatı TUR-mesane ameliyatıdır. TUR-mesane ameliyatında ucunda kamera ve kazıma bıçağı olan aletle idrar yollarından girilerek kitlenin tamamı çıkartılır. Çıkartılan kitle patolojik inceleme için laboratuvara gönderilir.

TUR-mesane kanseri ameliyatı sonrası hastalara sonda takılarak en az 1 gün hastanede takip edilir. Asıl tedavi bu ameliyat sonrası ortaya çıkan patoloji sonucuna göre şekillenir.

Robotik Cerrahinin Faydaları

Robotik cerrahi insan elinin hareket kabiliyetini taklit eden, 540 derece kendi ekseni etrafında dönebilen robotların cerrah tarafından kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu cerrahide kullanılan robotların 7 farklı derecede hareket yeteneği olup, çevre dokulara zarar vermeyecek şekilde operasyonda kullanılmaktadır.

Faydalı Makaleler

Prostat rahatsızlıkları ve prostat kanseri ile ilgili merak ettiklerinizi makalelerimizde bulabilirsiniz. İyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanseri hakkındaki faydalı içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Robotik-Cerrahi-Böbrek-Kanseri-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ – BÖBREK KANSERİ AMELİYATI

Robotik cerrahi (Da Vinci cerrahi sistemleri) genellikle ürolojik kanserlerin (prostat, böbrek, böbreküstü bezi, idrar torbası ve yumurtalık kanserleri) tedavisinde kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Böbrek-Kanseri-Belirtileri-Nelerdir

BÖBREK KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR

Böbrek kanseri ilk evrelerde genellikle kendini göstermez yani belirti vermeyerek seyreder. Birtakım belirtiler meydana geldiğinde ise çoğu hastada böbrek kanserinin ileri safhalara taşındığını gözlemleriz.

Devamını Oku
ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

Üroloji hastalıkları tedavisinde uyguladığımız kesin başarılı yöntemlerden olan robotik cerrahi teknikleri ile ilgili merak edilen bazı soruları yanıtladık.

Devamını Oku

ARANMA TALEBİ BIRAKABİLİRSİNİZ

Numaranızı bırakarak hemen sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.