0530 100 9085

Testis Kanseri

Testis kanseri sebepleri, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası süreç ile ilgili faydalı içerikleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Testis Kanseri

Testis kanseri ameliyatı, testis kanserinin tedavisi için en sık başvurulan yöntemdir.

Testis kanseri veya testis tümörünün sebepleri, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası süreç ile ilgili faydalı içerikleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Testis Kanseri Nedir?

Her 263 erkekten birinde testis kanseri görülür. Testis kanserinin ortalama görülme yaşı 33 tür. Hastaların %7’sinde testis kanseri 55 yaşından sonra ortaya çıkar.

Testis kanseri erken evrelerde herhangi bir şikayete neden olmaz. Genellikle hastalar yumurtalıklarına ellediklerinde ağrısız bir sertlik ele gelir ve bu şikayetle başvuru yapabilir. Bu yüzden her yaştaki erkeklere banyo yaparken yumurtalıklarını kontrol etmeleri önerilir. Anormal bir bulgu ele geldiğinde hızlı bir şekilde doktora başvurmak önemlidir.

Testis Kanseri Nedir?
Testis-Kanseri-Ameliyatı

Testis Kanseri Ameliyatı

Testis tümörünün ilk ve en önemli tedavisi vakit kaybetmeden yapılması gereken cerrahi tedavidir. Radikal inguinal orşiektomi adı verilen cerrahi operasyonu ile testis kanseri ameliyatı gerçekleştirilir. Kasık yolundan kesi açılarak testis çıkarılır.

Patoloji sonucuna ve klinik evreleme için yapılan görüntülemelerden sonra hastaya uygun ileri tedavi ve takip protokolleri belirlenir.  patoloji sonucuna göre bazı hastalara lenf nodu çıkarılması, radyoterapi veya kemoterapi gibi tedaviler gerekmektedir. patoloji sonucu çıktıktan sonra gerekli tedavi düzenlemesi ilgili branş hekimleri(medikal onkolog, radyasyon onkologu) ile beraber kararlaştırılır. Takip ve tedavi ilgili uzman hekimlerce yapılır.

Robotik Cerrahinin Faydaları

Robotik cerrahi insan elinin hareket kabiliyetini taklit eden, 540 derece kendi ekseni etrafında dönebilen robotların cerrah tarafından kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu cerrahide kullanılan robotların 7 farklı derecede hareket yeteneği olup, çevre dokulara zarar vermeyecek şekilde operasyonda kullanılmaktadır.

Faydalı Makaleler

Prostat rahatsızlıkları ve prostat kanseri ile ilgili merak ettiklerinizi makalelerimizde bulabilirsiniz. İyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanseri hakkındaki faydalı içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Robotik-Cerrahi-Böbrek-Kanseri-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ – BÖBREK KANSERİ AMELİYATI

Robotik cerrahi (Da Vinci cerrahi sistemleri) genellikle ürolojik kanserlerin (prostat, böbrek, böbreküstü bezi, idrar torbası ve yumurtalık kanserleri) tedavisinde kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Böbrek-Kanseri-Belirtileri-Nelerdir

BÖBREK KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR

Böbrek kanseri ilk evrelerde genellikle kendini göstermez yani belirti vermeyerek seyreder. Birtakım belirtiler meydana geldiğinde ise çoğu hastada böbrek kanserinin ileri safhalara taşındığını gözlemleriz.

Devamını Oku
ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

Üroloji hastalıkları tedavisinde uyguladığımız kesin başarılı yöntemlerden olan robotik cerrahi teknikleri ile ilgili merak edilen bazı soruları yanıtladık.

Devamını Oku

ARANMA TALEBİ BIRAKABİLİRSİNİZ

Numaranızı bırakarak hemen sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.