0530 100 90 85
Prostat Kanseri Ameliyatı Fiyatları

Erkeklerde en çok görülen kanserlerden biri olunan prostat kanseri genellikle belli bir şikayet yaratmamakla birlikte, 40 yaş ve sonrası düzenli kontroller ile ortaya çıkar. Prostat kanserinin ileri seviyelerinde cerrahi müdahale ile prostat kanseri ameliyatı yapılır. Hastaların en çok merak ettiği konulardan birisi ise prostat kanseri ameliyatı fiyatları.

Prostat Kanseri Nedir ?

Erkeklerde prostat kanseri en sık görülen kanser türlerinden birisidir. Sıklık bakımından ülkemizde görülme olasılığı dünyaya göre daha fazladır. Her 10 Erkekten 2 sinin hayatı boyunca prostat kanseri ile karşılaşma riski bulunmaktadır.
Dünyada her 3 dakikada bir prostat kanseri tanısı konulurken, her 14 dakikada bir de prostat kanserine bağlı yaşam kayıpları gerçekleşmektedir.

Prostat kanseri sinsice ilerler

Prostat kanseri erken teşhis ile tedavi şansı yüksek kanser türlerindendir. Başlangıç evresinde belirti vermeyen bir kanser olduğu için 40 yaşından itibaren her erkeğin yıllık prostat kanseri muayenesi olması PSA testi ve kan tahlillerini yaptırması gerekir.

Prostat kanseri tedavisinde tıp dünyasında devrim yaratan "da Vinci Robotik Cerrahi Sistemi" ile ameliyatınızın başarı şansı daha yüksektir. Robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı ile sinirlerin daha iyi korunması mümkündür.

Prostat Kanseri Ameliyatı Fiyatları

Prostat kanseri tedavisinde gelişen teknoloji ile robotik cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Hastaların en çok merak ettiği şeylerden biriside prostat kanseri ameliyatı fiyatları ne kadar ? sorusunun cevabı oluyor.

Prostat kanseri ameliyatı fiyatları bir çok etken ile değişiklik gösterebilir. Doktorunuz, hastaneniz, ameliyatınızın gereksinimleri gibi farklı bir çok değişken vardır. Bu değişkenlere nazaran prostat kanseri ameliyatınız için her hastalığın tedavisinde yapmanız gereken maddiyattan önce sağlığınızı gözetmeniz gerekecektir. Prostat ameliyatı fiyatları için kesin bir tabir kullanmak yanlış olur. Ameliyatınızın gereksinimleri ve doktorunuza göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir.

 

Robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı fiyatlarıda merak edilen sorular arasında. Burada unutmamanız gerekir ki ameliyatı robot değil doktorunuz yapmaktadır. Bu bağlamda kullanılan materyaller, doktorunuz, hastaneniz fiyatlar konusunda değişkenlik gösterecektir.