0530 100 9085

Mesane Kanseri

Mesane kanseri ameliyatı, mesane kanserinin tedavisi için en sık başvurulan yöntemdir.

Mesane kanseri veya mesane tümörünün sebepleri, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası süreç ile ilgili faydalı içerikleri web sitemizde bulabilirsiniz.

MESANE KANSERİ HASTA YORUMLARI

Daha önce mesane kanseri ameliyatı olan hastalarımızdan görüşler.

  • 2014 yılına kadar 3 yıl İstanbul’un en önemli hastanelerinde, özel kliniklerinde muayene ve kontrollerim sonucunda konulan teşhis mesane kalınlaşması idi.. Aralık 2015 tarihinde mesane kalınlaşmasının nedenini anlamak için (Hem sosyal medyada en iyi hekim sitesi hemde dostlarımın önerisiyle) Bağcılar Araştırma Hastahanesi'nde Prof. Dr. Murat BİNBAY'dan randevu alarak muayene oldum. Çok titiz çalışmaları sonucunda hastalığımın mesane kalınlaşması değil Prostat Kanseri olduğunu öğrendim. Hasta-Hekim ilişkisini bir psikolog inceliğiyle uygulayan Murat Bey hem hastalığımı tarafıma açıklaması hemde ameliyata ikna etmesi olağanüstü bir başarı hikayesiydi. Uzman Robotik Cerrah olması uygulayacağı Da Vinci Robotik sistemi bir ilkokul öğretmeni sabrı ile anlatması takdirle karşılayabileceğim bir diğer yeteneği idi. Kendisinden beklenen başarılı bir 2 saatlik operasyon sonucunda doğrudan servise alındım. Ne ağrım vardı ne de herhangi bir şikayetim. Buna rağmen gece 01.30'da 10 km'lik bir yol katederek kontrolleri özel olarak kendisi yaptı. Böylesine kariyer sahibi bir hocanın bu davranışı karşısında çok şaşırdım. Yurdumun böyle bir insana böyle bir doktora çok ama çok ihtiyacı var. Sağolun hocam, sağolun Murat BİNBAY.
    İrfan Yasavul
  • Sn. Do.. Dr. Murat Binbay, başta babam sonra tüm ailem adına size sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Babam Şevki Eser’e konulan mesane kanseri teşhisi sonrasında gösterdiğiniz yakın ilgi, siz ve ekibiniz ile birlikte gerçekleştirdiğiniz üstün başarı niteliğindeki operasyon bizleri çok mutlu etti. Babam geçirdiği 8 saatlik açık operasyon sonrasında 1 gün yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra 1 hafta sonrasında taburcu oldu. Yaptığınız başarılı operasyon sayesinde babam çok kısa sürede eski sağlığına kavuştu. Ekibinizden Ömer Bey'e de her daim göstermiş olduğu sabır ve iyi niyet için ayrıca teşekkür etmek isteriz. Tüm ekibinize sonsuz teşekkürler. Başarılarınız daim Allah da sizden razı olsun.
    Zehra Eser

Mesane Kanseri Nedir?

Mesane kanseri, dünya genelinde yılda yüz binlerce yetişkini etkileyen ve en yaygın olarak görülen kanser türlerindendir. Mesane kanseri erkeklerde kadınlarda olduğundan daha sık görülür ve her yaşta olabileceği gibi genellikle yaşlı yetişkin bireyleri etkiler.

Mesane kanseri, mesanenizin –alt karın bölgesinde bulunup idrarı depolayan içi boş kaslı organ- iç kısmını döşeyen hücrelerde başlar. En yaygın olarak mesanede görülmesine rağmen, aynı kanser türü idrar yolu boşaltım sisteminin diğer bölümlerinde de ortaya çıkabilir.

Mesane kanserinin özellikle dolaşım sistemi aracılığıyla karaciğere, akciğere ve kemiklere yayılım göstermesi, bunun yanında lenf bezlerinde de tümör oluşumuna neden olabilmektedir. Bu durum mesane kanseri hastalarında genellikle görülebilen bir komplikasyondur.

Mesane Kanseri
Mesane Kanseri Ameliyatı

Mesane Kanseri Ameliyatı

Sistoskopide mesane kanseri tespit edilen hastalara yine idrar yollarından girilerek TUR-mesane denilen operasyon yapılır. En bilindik mesane kanseri ameliyatı TUR-mesane ameliyatıdır. TUR-mesane ameliyatında ucunda kamera ve kazıma bıçağı olan aletle idrar yollarından girilerek kitlenin tamamı çıkartılır. Çıkartılan kitle patolojik inceleme için laboratuvara gönderilir.

TUR-mesane kanseri ameliyatı sonrası hastalara sonda takılarak en az 1 gün hastanede takip edilir. Asıl tedavi bu ameliyat sonrası ortaya çıkan patoloji sonucuna göre şekillenir.

Robotik Cerrahinin Faydaları

Robotik cerrahi insan elinin hareket kabiliyetini taklit eden, 540 derece kendi ekseni etrafında dönebilen robotların cerrah tarafından kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu cerrahide kullanılan robotların 7 farklı derecede hareket yeteneği olup, çevre dokulara zarar vermeyecek şekilde operasyonda kullanılmaktadır.

Videolar

Mesane sağlığı ve mesane kanseri ile ilgili videolarımızı izleyebilirsiniz.

Faydalı Makaleler

Üroloji sağlığı ve ürolojik hastalıklar ile ilgili merak ettiklerinizi makalelerimizde bulabilirsiniz.

Robotik-Cerrahi-Böbrek-Kanseri-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ – BÖBREK KANSERİ AMELİYATI

Robotik cerrahi (Da Vinci cerrahi sistemleri) genellikle ürolojik kanserlerin (prostat, böbrek, böbreküstü bezi, idrar torbası ve yumurtalık kanserleri) tedavisinde kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Böbrek-Kanseri-Belirtileri-Nelerdir

BÖBREK KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR

Böbrek kanseri ilk evrelerde genellikle kendini göstermez yani belirti vermeyerek seyreder. Birtakım belirtiler meydana geldiğinde ise çoğu hastada böbrek kanserinin ileri safhalara taşındığını gözlemleriz.

Devamını Oku
Robotik-Cerrahi-ile-Prostat-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

Üroloji hastalıkları tedavisinde uyguladığımız kesin başarılı yöntemlerden olan robotik cerrahi teknikleri ile ilgili merak edilen bazı soruları yanıtladık.

Devamını Oku
ARANMA TALEBİ BIRAKIN

Numaranızı bırakarak hemen sizi aramamızı sağlayabilirsiniz