0530 100 9085

Böbrek Taşı Cerrahisi

BÖBREK TAŞI HASTALARIMIZDAN YORUMLAR

Daha önce böbrek taşı ameliyatı olan hastalarımızdan görüşler.

  • Çok değerli Prof. Dr. Murat Binbay hocama sonsuz teşekkür ederim. Böbreğimde taş olması nedeniyle Sayın Murat Binbay hocam robotik cerrahi yöntemiyle ve başarılı bir ameliyatla hastalığıma müdahalede bulundu ve böbreğimde olan taşların hepsini temizledi. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Aynı zamanda hocamın hastasıyla arkadaş gibi olan diyaloğu güler yüzlü olması, ilgi ve alakası bambaşka bir mutluluktur. Hocama ilgi ve alakalarından dolayı sonsuz teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Allah sizden razı olsun hocam.
    Erdem Albayrak
  • Sayın hocam Prof. Dr. Murat Binbay sayesinde iki kerede alınacak olan böbrek taşım robotik cerrahiyle tek seferde alındı. Çok kısa sürede de ayağa kalkıp sağlığıma kavuştum. Hocam taşı analiz edip buna göre diyet uygulamam konusunda da çok yardımcı oldu. Hastalarını takip etmesi hiç bir detayı atlamaması ve unutmamasındaki başarısına hayran kaldım. Hala da takibinde olan hastasıyım. Hocama beni böbreğimi kaybetmekten başarılı bir operasyonla kurtardığı için çok teşekkür eder başarılarının daim olmasını temenni ederim.
    Hatice Çakır

Böbrek Taşı Nedir?

Böbrek taşı, idrarınızdaki kimyasal ve minerallerin sertleşerek kristalize olduğunda oluşan katı kütlelerdir. Böbrek taşları boyut olarak oldukça değişken olabilirler. Bazıları, bir nokta gibi küçücük olabilir. Bazıları ise birkaç santim arasında büyüyebilir. Bazı böbrek taşları da böbreklerin tamamını kaplayacak boyutta olabilir.

Böbrek taşı oluşumu birçok nedene sahiptir ve böbreklerden mesanenize kadar idrar yolunuzun herhangi bir bölümünü etkileyebilir.

Böbrek Taşı Ameliyatı

Böbrek taşı ameliyatı böbrek taşı tedavi seçenekleri arasında en çok kullanılan yöntemdir. Genellikle 2 cm’den büyük taşlarda tedavi seçeneği olarak sırttan yaklaşık 1cm’ lik kesiden yapılan endoskopik (kapalı) bir böbrek taşı ameliyatıdır.

Kapalı böbrek taşı ameliyatı yaygınlaştıkça ve ürologların kapalı böbrek taşı ameliyatı tecrübelerinin artmasıyla dünyada artık böbrek taşları için açık ameliyat yapılmamaktadır. Küçük taşlar için yazılabilen ağrı kesiciler ile birlikte bazı ilaçlar taşınızı düşürmenize fayda sağlamaktadır.

Robotik Cerrahinin Faydaları

Robotik cerrahi insan elinin hareket kabiliyetini taklit eden, 540 derece kendi ekseni etrafında dönebilen robotların cerrah tarafından kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu cerrahide kullanılan robotların 7 farklı derecede hareket yeteneği olup, çevre dokulara zarar vermeyecek şekilde operasyonda kullanılmaktadır.

Videolar

Böbrek sağlığı ve böbrek taşı ile ilgili videolarımızı izleyebilirsiniz.

Faydalı Makaleler

Üroloji sağlığı ve ürolojik hastalıklar ile ilgili merak ettiklerinizi makalelerimizde bulabilirsiniz.

Robotik-Cerrahi-Böbrek-Kanseri-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ – BÖBREK KANSERİ AMELİYATI

Robotik cerrahi (Da Vinci cerrahi sistemleri) genellikle ürolojik kanserlerin (prostat, böbrek, böbreküstü bezi, idrar torbası ve yumurtalık kanserleri) tedavisinde kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Böbrek-Kanseri-Belirtileri-Nelerdir

BÖBREK KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR

Böbrek kanseri ilk evrelerde genellikle kendini göstermez yani belirti vermeyerek seyreder. Birtakım belirtiler meydana geldiğinde ise çoğu hastada böbrek kanserinin ileri safhalara taşındığını gözlemleriz.

Devamını Oku
Robotik-Cerrahi-ile-Prostat-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

Üroloji hastalıkları tedavisinde uyguladığımız kesin başarılı yöntemlerden olan robotik cerrahi teknikleri ile ilgili merak edilen bazı soruları yanıtladık.

Devamını Oku
ARANMA TALEBİ BIRAKIN

Numaranızı bırakarak hemen sizi aramamızı sağlayabilirsiniz