0530 100 9085

Böbrek Taşı Cerrahisi

Böbrek taşı sebepleri, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası süreç ile ilgili faydalı içerikleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Böbrek Taşı Nedir?

Böbrek taşı, idrarınızdaki kimyasal ve minerallerin sertleşerek kristalize olduğunda oluşan katı kütlelerdir. Böbrek taşları boyut olarak oldukça değişken olabilirler. Bazıları, bir nokta gibi küçücük olabilir. Bazıları ise birkaç santim arasında büyüyebilir. Bazı böbrek taşları da böbreklerin tamamını kaplayacak boyutta olabilir.

Böbrek taşı oluşumu birçok nedene sahiptir ve böbreklerden mesanenize kadar idrar yolunuzun herhangi bir bölümünü etkileyebilir.

Böbrek Taşı Ameliyatı
Böbrek Taşı Ameliyatı

Böbrek Taşı Ameliyatı

Böbrek taşı ameliyatı böbrek taşı tedavi seçenekleri arasında en çok kullanılan yöntemdir. Genellikle 2 cm’den büyük taşlarda tedavi seçeneği olarak sırttan yaklaşık 1cm’ lik kesiden yapılan endoskopik (kapalı) bir böbrek taşı ameliyatıdır.

Kapalı böbrek taşı ameliyatı yaygınlaştıkça ve ürologların kapalı böbrek taşı ameliyatı tecrübelerinin artmasıyla dünyada artık böbrek taşları için açık ameliyat yapılmamaktadır. Küçük taşlar için yazılabilen ağrı kesiciler ile birlikte bazı ilaçlar taşınızı düşürmenize fayda sağlamaktadır.

Robotik Cerrahinin Faydaları

Robotik cerrahi insan elinin hareket kabiliyetini taklit eden, 540 derece kendi ekseni etrafında dönebilen robotların cerrah tarafından kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu cerrahide kullanılan robotların 7 farklı derecede hareket yeteneği olup, çevre dokulara zarar vermeyecek şekilde operasyonda kullanılmaktadır.

Faydalı Makaleler

Prostat rahatsızlıkları ve prostat kanseri ile ilgili merak ettiklerinizi makalelerimizde bulabilirsiniz. İyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanseri hakkındaki faydalı içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Robotik-Cerrahi-Böbrek-Kanseri-Ameliyatı

ROBOTİK CERRAHİ – BÖBREK KANSERİ AMELİYATI

Robotik cerrahi (Da Vinci cerrahi sistemleri) genellikle ürolojik kanserlerin (prostat, böbrek, böbreküstü bezi, idrar torbası ve yumurtalık kanserleri) tedavisinde kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Böbrek-Kanseri-Belirtileri-Nelerdir

BÖBREK KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR

Böbrek kanseri ilk evrelerde genellikle kendini göstermez yani belirti vermeyerek seyreder. Birtakım belirtiler meydana geldiğinde ise çoğu hastada böbrek kanserinin ileri safhalara taşındığını gözlemleriz.

Devamını Oku
ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

ROBOTİK CERRAHİ İLE PROSTAT AMELİYATI

Üroloji hastalıkları tedavisinde uyguladığımız kesin başarılı yöntemlerden olan robotik cerrahi teknikleri ile ilgili merak edilen bazı soruları yanıtladık.

Devamını Oku

ARANMA TALEBİ BIRAKABİLİRSİNİZ

Numaranızı bırakarak hemen sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.